مسلماً به کار بردن گیاهان نیز مانند سایر کارهای مربوط به دکوراسیون نیاز به صرف کمی وقت، استفاده از ذوق و خلاقیت و البته کمی هزینه دارد. با یک جستجوی ساده می‌توانید ایده‌های بسیاری بگیرید و متناسب‌ ترین و هماهنگ ترین ایده با فضای مورد نظرتان را انتخاب کنید. پس درنگ نکنید و بعد از مطالعه این مطلب کوتاه که می‌تواند شما را سر ذوق بیاورد و ایده اولیه را به شما بدهد شروع کنید. در زیر بخشی از فضاهایی را که می‌توانند برای نگهداری و نمایش گیاهان در دکوراسیون استفاده شوند مرور خواهیم کرد.

فضاهای عمودی

این فضاها نظیر دیوار و کتابخانه می‌توانند بدون اشغال فضای زیاد امکان خوبی دراختیار شما قرار دهند. انتخاب نوع گیاه به خود شما بستگی دارد ولی در طبقات بالاتر استفاده از گیاهان آویز جلوه بسیار خوبی خواهد داشت. این گیاهان به شما این امکان را می‌دهند تا بدون نیاز به فضای خاصی خانه خود را تازه‌ تر کنید. همیشه از محکم بودن و درست آویزان شدن گیاهان مطمئن شوید تا از خطرات احتمالی پیشگیری شود.

دیوار گیاه

اگر دوست دارید در خانه‌ تان به شکل جدید و خلاقانه‌ ای از گیاهان استفاده کنید «دیوار گیاه» می‌تواند راه حل مناسبی برای شما باشد. این روش می‌تواند برای هر دیواری در خانه و یا راهرو مناسب باشد و با توجه به سلیقه‌ های مختلف گیاهان متفاوتی می توان استفاده کرد. توجه کنید گیاه مورد نظرتان با نور و هوای داخل خانه هماهنگی داشته باشد.

پارتیشن سبز

از گیاهان به عنوان جدا کننده استفاده کنید. در خانه همیشه فضاهایی هستند که شاید به نظرمان ناتمام باشند و یا بخواهیم آنها را جدا کنیم اما نه کاملاً پوشیده و نه با دیوار. گیاهان ابزار مناسبی برای این کار هستند چرا که علاوه بر جداسازی و زیبا کردن محیط فضای جدا شده را نیز پر انرژی تر و شاداب‌ تر می‌کنند.

کنج دنج سرسبز

در گوشه‌ های خالی خانه و یا روی میز از گلدان‌ های بزرگ و کوچک استفاده کنید. گل‌ ها می‌توانند تزیینات شما را تکمیل کنند. روی میز ناهارخوری و کنج‌ های خانه شاید به نظر مهم نرسند ولی توجه به همین نکات کوچک می‌تواند تغییر بسیاری در خانه ایجاد کند.

روی میز ناهارخوری

از گل ها و گیاهان زیبا بر روی میز غذاخوری خود استفاده  و سعی کنید رنگ هایی را انتخاب کنید که علاوه بر روح بخشیدن به فضای شما و تبدیل آن به یک نقطه کانونی با دکوراسیون شما نیز هماهنگ باشند.

علاوه بر استفاده از گل ها و گیاهان بر روی میز غذاخوری می توانید از عناصر و پارچه های گلدار و شاد مانند رومیزی گلدار یا حتی منسوجات سنتی در فضای غذاخوریتان استفاده و یا اکسسوری های گلدار را به میزتان اضافه کنید.

اگر شما همیشه سر کار هستید و فرصت کافی برای رسیدگی به گیاهان و یا مثل خیلی ها علاقه ای به نگهداری از آنها ندارید اما دلتان خانه ای پرانرژی می خواهد نگران نباشید علاوه بر راهکار گفته شده برای آوردن گل ها و گیاهان در دکوراسیون شما می توانید در هر کجای خانه از مبل گرفته تا آباژور خود را با پارچه های گلدار بپوشانید و حسی شبیه به خانه ای پر از گل داشته باشید.