همه ما حداقل یک بار وارد لوستر فروشی شده‌ایم؛ آن هم به‌عنوان خریدار و پس از چند دقیقه جستجو نتوانسته‌ایم از بین چندین و چند لوستر روشنایی یکی را انتخاب کنیم. 

مسلما خرید لوستر پذیرایی کار خیلی سختی است ولی انتخاب بهترین لوستر آشپزخانه هم سختی‌های خودش را دارد. مخصوصا اینکه سبک‌های مختلفی از لوستر آشپزخانه جدید در بازار وجود دارد که هر کدام به‌نوعی دل بیننده را می‌برد.

برای انتخاب راحت‌تر لوستر آشپزخانه از میان دریایی از مدل‌ها و البته قیت‌ها بد نیست با انواع لوستر آشپزخانه و تاثیری که بر دکوراسیون آن دارند آشنا شوید تا شاید کمی تصمیم‌گیری راحت‌تر شود. حتما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید تا حداقل از دیدن زیبایی لوسترهای آشپزخانه در خانه‌های دیگران لذت ببرید.

لوستر سقفی آشپزخانه

قبل از هر چیزی باید بپرسیم می‌دانید چرا به این مدل لوستر، سقفی می‌گویند؟

لوستر سقفی برخلاف لوسترهای دیگر فاصله بسیار کمی تا سقف دارد و به همین خاطر، فضا را بزرگتر نشان می‌دهد. 

لوستر سقفی یک انتخاب مناسب برای آشپزخانه‌های مدرن است که در عین نیاز به نور فضای کوچکی دارند. 

اگر چیدمان آشپزخانه‌تان کلاسیک است و برای تزیین آن از رنگ‌های گرم استفاده کرده‌اید، بهتر است از نور آفتابی و اگر چیدمان آشپزخانه‌تان در سبک مدرن یا مینیمال است، از نور مهتابی برای لوستر سقفی استفاده کنید.

لوستر برای آشپزخانه کلاسیک

حال که بحث به سبک کلاسیک کشیده شد، بد نیست درباره لوستر کلاسیک برای آشپزخانه صحبت کنیم. 

سبک کلاسیک در دکوراسیون و پایبند به اصول قدیمی در دکوراسیون منزل، با وجود تغییراتی که داشته، همچنان ماهیت خود را حفظ کرده و طرفداران بسیاری دارد. 

در آشپزخانه زیر بیشترین ویژگی‌های سبک کلاسیک مانند استفاده از ظروف کریستالی، میز و صندلی چوبی و پرده‌های پُر چین رعایت شده است. 

لوستر آشپزخانه کلاسیک هم باید از ویژگی‌های این سبک پیروی کند و جزییات زیادی داشته باشد.اگرچه در این آشپزخانه جزییات زیادی وجود دارد و لوستر را از نقطه کانونی خارج کرده است ولی باز هم تجملات و جزییات زیاد آن به چشم می‌آید. 

پس لوستر آشپزخانه کلاسیک بهتر است لوستر کریستالی با طرح و نقش زیادی باشد.

لوستر آشپزخانه مینیمال؛ روشنایی ساده ولی خیره‌کننده

زندگی سرشار از مشغله امروز، نیاز ما برای خلوت کردن و آرامش فضای زندگیمان را بیشتر کرده است. از این رو، دکوراسیون مینیمال در خانه‌های امروزی، طرفداران بسیاری دارد. 

اگر شما هم سبک مینیمال را برای دکوراسیون خانه می‌پسندید، استفاده از لوستر آشپزخانه مینیمال که ظاهر ساده‌ای دارد و در عین سادگی، زیباست؛ برای روشن کردن فضای آشپزخانه خود انتخاب کنید.

لوستر چوبی آشپزخانه؛ انتخابی گرم برای روشنایی فضا

نکته مهم برای لوستر چوبی آشپزخانه این است که با تمام سلیقه‌ها و از آن مهم‌تر تمام سبک‌های دکوراسیون هماهنگ استاست

نصب لوستر آشپزخانه جدید از جنس چوب پاسخ درستی به حس راحتی، طبیعت‌گرایی و علاقمندی به سادگی خواهد بود. 

مزیت مهم لوستر چوبی آشپزخانه که نمی‌توان به‌سادگی از آن گذشت این است که در هر آشپزخانه‌ای با هر نوع دکوراسیونی با زیرکی وارد می‌شود و جای خود را پیدا می‌کند؛ پس شما دغدغه اینکه آیا به فضای آشپزخانه می‌آید یا نه را نخواهید داشت. 

لوستر چوبی در عین سادگی به فضا روح می‌بخشد و  یک اکسسوری شیک در چیدمان به حساب می‌آید.

لوستر آشپزخانه مدرن برای فضایی متفاوت

اگر با سبک مدرن در دکوراسیون داخلی آشنا باشید حتما می‌دانید که اشکال هندسی و خطوط منظم بسیار اهمیت دارند. پس اگر دنبال طرحی متفاوت از لوستر برای آشپزخانه هستید حتما به مدل‌های لوستر مدرن سر بزنید و از ایده‌های خلاقانه طراحی لوستر آشپزخانه کیف کنید. 

لوستر آشپزخانه حصیری؛ اصل سادگی و زیبا

اگر برای تزیین بدون تکلف در چیدمان آشپزخانه از ظروف و سبدهای حصیری به بهانه‌های مختلف استفاده می‌کنید، حتما به پیشنهاد لوستر آشپزخانه حصیری فکر کنید.. 

حصیر در کنار سبُکی و مقاومت بالا، نوعی اصالت ایرانی دارد که از دیرباز در خانه‌های مردمان مشرق‌زمین وجود داشته است. امروزه لوسترها و چراغ‌آویزهای بسیار زیبایی از جنس حصیر وجود دارد که برای دیزاین آشپزخانه انتخابی کاربردی و مناسب هستند. استفاده از لوستر حصیری، نور آفتابی رنگ ملایمی را به آشپزخانه می تاباند که از نظر بصری باعث گرم‌تر شدن فضا می‌شود. همچنین ظاهر ساده و به دور از تکلف آن، حس خوبی را به فضا تزریق می‌کند.

لوستر آشپزخانه فانتزی

در این سبک دکوراسیون، شما از رنگ‌های متنوع و معمولا شاد بهره می‌گیرید. چیدمان آشپزخانه شما در این سبک دکوراسیون محدود به رنگ نیست، بلکه از نظر سبکی محدودیت دارد. 

لوستر آشپزخانه فانتزی معمولا در رنگ‌های شاد در بازار وجود دارند. توجه داشته باشید رنگ مورد استفاده شما باید رنگی باشد که نور را به خوبی از خود عبور دهد و فضای آشپزخانه را تاریک نکند.

آویز اپن آشپزخانه؛ لوستر مخصوص آشپزخانه

در دکوراسیون امروزی، اپن به شکل سنتی خود از میان رفته و جایگزین آن، کانترهایی به اسم جزیره هستند. می‌توانید برای آراستگی بیشتر فضای آشپزخانه از لوسترهای مدرن شاخه‌ای یا نمونه‌های سقفی به‌عنوان آویز آشپزخانه استفاده کنید. 

توجه داشته باشید که بهترین گزینه برای چراغ آویز اپن، لوسترهایی هستند که دارای شکل مستطیلی هستند که با ابعاد کانتر هماهنگ است.

محصولات نیلپر اداری

محصولات نیلپر خانگی