خرید مبلمان اداری در سال های اخیر بسیار متداول شده است. استفاده از تجهیزات و وسایلی که سبب آرامش خاطر مشتریان و مراجعین اداره شما می شود، تأثیر به سزایی در موفقیت کسب و کار شما بر جای می گذارد.

سبک دکوراسیون مینیمال یکی از زیباترین طراحی های ساختمانی است که در آن از انواع مبل، صندلی، میز و… اداری استفاده می کنند. دکوراسیون های مینیمال برای منازل مسکونی نیز قابل استفاده هستند و تأثیر به سزایی در زیبایی این محیط ها بر جای می گذارند.

هر یک از سازه ها و اجزای به کار رفته در این محیط ها از جمله پارتیشن اداری نیز با در نظر گرفتن این سبک دکوراسیون انتخاب خواهند شد

صندلی اداری نیلپر

صندلی اداری ایتوک

صندلی اداری گلدسیت

سبک مینیمالیستی دکوراسیون

در دهه 1960 میلادی این سبک دکوراسیون برای اولین بار ابداع شد. مبدأ و منشأ این سبک دکوراسیونی، کشورهای غربی هستند که این سبک را به عنوان یک جنبش هنری به جهان معرفی کردند. تلفیق این سبک با هنرهای تجسمی و هنر موسیقی نیز ارزش آن را در میان مردم افزایش داد.

رفته رفته مردم خانه های خود را بر اساس این سبک و المان های مربوط به آن می چیدند. هنرمندان این سبک معتقدند که با استفاده از شکل و طرح های ساده می توان هر فضایی را به زیبایی دیزاین کرد.

مزایای استفاده از سبک مینیمالیستی

دکوراسیون مینیمال مزایای بی شماری برای حالات روحی شما به همراه دارد. این دکوراسیون نتایج زیر را در محیط مورد استفاده به همراه دارد:

استفاده از وسایل و اجزای سبک دکوراسیون مینیمال سبب رهایی از نگرانی ها در زندگی خواهد شد. به همین خاطر کسانی که از زندگی شلوغ و درهم خود خسته شده اند، به سراغ این سبک های طراحی می روند.

این سبک افراد را از غرق شدن در زندگی ماشینی رها می کند و به همین خاطر نیز تأثیر به سزایی در احوالات روحی افراد بر جای می گذارد.

استفاده از این سبک آشفتگی های ذهنی شما را به شدت کنترل می کند و به همین خاطر نیز سبب حفظ روحیه شما خواهد شد.

مشخصات بارز سبک مینیمال

دکوراسیون مینیمال با مشخصه های به خصوصی در محیط به کار برده می شود. برخی از مهمترین ویژگی های این سبک را در زیر مشاهده می کنید:

یک دکوراسیون مینیمال در نهایت سادگی اجرا می شود. سادگی مهمترین اصل استفاده از این سبک دکور به شمار می رود.

در این سبک هیچ گونه پیچیدگی در اجزا و تجهیزات مورد استفاده در منزل مشاهده نمی شود و به همین خاطر نیز ذهن افراد نیز از پیچیدگی رها می شود.

در این سبک از اشکال هندسی عجیب و غریب هیچ خبری نیست و همه وسایل بدون کوچکترین انحنایی در فضا به کار برده می شوند. این مسئله سادگی این سبک را نیز افزایش می دهد.

در این سبک به میزان قابل توجهی از نور استفاده می شود که تأثیر به سزایی در زیبایی هر محیط بر جای می گذارد. استفاده از نور طبیعی نیز بسیار متداول می باشد.

انواع اکسسوری ها و تزیینات در سبک های مینیمال به میزان بسیار پایینی استفاده می شوند. تعداد تابلو ها و وسایل دکوری مورد استفاده در دکوراسیون مینیمال بسیار محدود هستند و همین مسئله نیز ظاهر خاص و جذابی به محیط می بخشد.

پیاده سازی سبک مینیمالیستی

در این سبک انتخاب هر یک از اجزای به کار رفته در محیط بر اساس عوامل و فاکتورهای به خصوصی انجام می گیرد. برای پیاده سازی این سبک در وهله اول باید به باز بودن فضا دقت داشته باشید. از این که در هر قسمت از خانه خود یک وسیله قرار دهید، جدا بپرهیزید. این کار هماهنگی اجزا را در سبک مینیمالیستی به طرز قابل توجهی کاهش می دهد.

در بخش بعدی به کاهش تزیینات سالن اصلی توجه می شود که محور اصلی این سبک طراحی به شمار می رود. دکوراسیون مینیمال اتاق خواب نیز با در نظر گرفتن این فاکتورها اعمال می شود و این مسئله تنها به هال و پذیرایی محدود نمی شود.

در دکوراسیون مینیمال خانه هر چیزی دلیلی دارد! شما باید برای قرارگیری هر یک از وسایل خود در بخش های مختلفی از محیط به دنبال دلیلی بگردید. به این ترتیب دیگر مجموعه ای از وسایل بدون هدف در محیط منزل شما قرار نمی گیرند. 

بهتر است در این سبک از انواع خطوط صاف و ساده استفاده کنید. میز و صندلی ها و سایر اجزا را نیز با در نظر گرفتن این ویژگی خریداری کنید. قیمت صندلی اداری برای سبک های مینیمالیستی بسیار ناچیز است و این مسئله میزان استفاده از این سبک طراحی را به شدت افزایش می دهد.

چیدمان تک تک وسایل در محیط های مینیمال باید دقیق انجام شود. از قرار دادن حاشیه ها و اضافات در این سبک طراحی به شدت خودداری کنید.

انتخاب یک پالت رنگی خنثی نیز در این سبک تأثیر به سزایی بر جای می گذارد. انواع میز کارمندی، صندلی های اداری و… با در نظر گرفتن رنگ های خنثی و زیبا انتخاب می شوند.

ویژگی های وسایل سبک مینیمال

دکوراسیون مینیمال ایرانی با چینش وسایل مهم و ضروری منزل در کنار هم ایجاد می شود. اما مهمترین رکن در ایجاد هر سبک دکوراسیونی، انتخاب و خرید وسایل خانه است. به همین خاطر باید در این زمینه نیز به فاکتورهای مهم سبک دکوراسیون مینیمال دقت داشته باشید و بر این اساس خرید هر یک از آن ها را انجام دهید.

در هر یک از بخش بندی های محیط منزل از انواع این وسایل و تجهیزات استفاده می کنند و با استفاده از آن ها ظاهر نهایی منزل شما مشخص می شود. هر چه انتخاب این اشیا ساده تر باشد، بدون شک زیبایی محیط نیز به طرز قابل توجهی افزایش می یابد. بهتر است در این سبک ها از طرح های شلوغ و درهم استفاده نکنید.

در نظر گرفتن رنگ اجزا در دکوراسیون مینیمال منزل نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در ادامه برخی از مهمترین اجزای به کار رفته در این سبک دکوراسیون را بررسی می کنیم.

لوازم اساسی سبک مینیمال

دکوراسیون مینیمال پذیرایی با استفاده از چند وسیله مهم و اولیه ایجاد می شود. این وسایل مهمترین بخش بندی های محیط های مینیمال را تشکیل می دهند. برخی از آن ها را در زیر مشاهده می کنید:

انتخاب مبلمان مخصوص سبک مینیمال یکی از مهمترین ارکان اساسی استفاده از این طراحی ها است. این مبلمان با در نظر گرفتن اصل سادگی محیط انتخاب و خریداری می شوند. مدل این مبل ها باید به گونه ای هنرمندانه انتخاب شود. در ساختار این مبل ها باید از پایه هایی کوتاه و کم ارتفاع استفاده شود تا با این سبک همخوانی داشته باشند. استفاده از طرح های ساده مبل و رنگ های خنثی آن ها نیز در این زمینه بسیار سودمند واقع می شود.

انتخاب فرش نیز در این سبک دکوراسیون بسیار مهم است. مهمترین سوالی که مشتریان در خصوص خرید این وسایل خانگی می پرسند این است که مهمترین رکن انتخاب فرش در دکوراسیون مینیمال چیست؟ فرش های مخصوص این محیط ها با طراحی هایی متفاوت از فرش های ایرانی متداول انتخاب می شوند. این فرش ها باید با طرح هایی ساده و رنگ های خنثی انتخاب شوند.

پرده های این سبک طراحی نیز از اصول اولیه طراحی دکوراسیون به شمار می روند. پرده های به کار رفته در این محیط ها نباید خیلی ضخیم باشند. بهتر است در این بخش از پرده های نازک و حریری استفاده کنید. به این ترتیب از ورزش باد و نور خورشید بهترین بهره بری را به عمل می آورید.

مهمترین مزایای استفاده از سبک طراحی مینیمال

دکوراسیون مینیمال با استفاده از اجزا و وسایلی خاص در محیط به کار برده می شود. این سبک طراحی برای حال و هوا و روحیه ما نیز تأثیر مثبتی به همراه می آورد. با استفاده از این سبک طراحی حال و هوای شما دگرگون شده و احساس آرامش بیشتری خواهید داشت.

در سبک دکوراسیون مینیمال خبری از ایجاد اضطراب و آشفتگی در افراد نخواهد بود و همین مسئله نوید مثبتی برای زندگی های پر دغدغه امروزی است. این سبک از جهات زیر برای محیط منزل ما مفید واقع می شود:

ایجاد تنفس در فضا با استفاده از دکوراسیون مینیمال

دکوراسیون مینیمال برای رهایی از وسایل اضافی منزل به کار برده می شود. در صورتی که دور و اطراف ما همیشه شلوغ باشد، کمتر می توانیم تمرکز کنیم و این مسئله تنفس فضا را از بین می برد. مهمترین رکن دکوراسیون مینیمال نیز ایجاد آرامش و تنفس در محیط است.

این سبک دکوراسیون برای همه خانه ها از بزرگ گرفته تا خانه های کوچک قابل استفاده خواهد بود و سبب زیبایی طراحی در این محیط ها خواهد شد.

صرفه اقتصادی دکوراسیون مینیمال

دکوراسیون مینیمال نشیمن و سایر بخش های خانه از نظر مالی و هزینه ای نیز برای شما به صرفه خواهد بود. با استفاده از این سبک طراحی نتیجه مطلوبی از دکوراسیون محیط منزل خود به دست می آورید.

این سبک دکوراسیون با وسایلی بسیار ساده و کاربردی طراحی می شود. به همین خاطر با انتخاب این سبک از شر خرید وسایل اضافی برای محیط منزل خود خلاص می شوید.

اگر می خواهید بدانید که دکوراسیون مینیمال یعنی چی، باید به همیشه مد بودن این سبک طراحی دقت داشته باشید که سبب افزایش مصارف آن در میان مردم امروز شده است. با استفاده از این سبک نیازی نیست به صورت دوره ای برای دکوراسیون محیط منزل خود هزینه کنید.

کیفیت اجزا در مقابل کمیت

دکوراسیون مینیمال بر کیفیت بیشتر از کمیت تاکید دارد و همین مسئله نیز از مهمترین ویژگی ها و مزیت های آن به شمار می رود. در دکوراسیون مینیمال پذیرایی، شما باید اجزایی با کیفیت برای محیط منزل خود خریداری کنید که به نحو احسن از آن ها استفاده کرده و آرامش خیال خود را با استفاده از آن ها فراهم آورید.

به همین خاطر این سبک طراحی مورد توجه قرار گرفته است. در این سبک دیگر نیازی نیست که محیط منزل را با انبوهی از لوازم تزیینی پر کنید! به این ترتیب هم هزینه های شما کاهش می یابد و هم آرامش ذهنی بیشتری در فضای ساده و خلوت خانه خود خواهید داشت.

سهولت در نگهداری

در صورتی که سبک دکوراسیون مینیمال را برای محیط منزل خود انتخاب کنید، به سادگی می توانید از تک تک اجزای به کار رفته در محیط نیز مراقبت کنید. از آن جا که همه بخش های این محیط به صورت ساده انتخاب می شوند، مراقبت از آن ها نیز بسیار ساده خواهد بود.

کم بودن وسایل در این محیط ها نیز در زمان و هزینه شما به شدت صرفه جویی کرده و سبب سادگی در نگهداری و حفظ کیفیت خواهد شد. در این سبک ها حتی نظافت روزانه و هفتگی محیط منزل نیز بسیار ساده انجام می شود و زمان کمی برای انجام آن صرف خواهد شد.

کاهش فشارهای روانی

دکوراسیون مینیمال محیط منزل، فشارهای روانی شما را از بین می برد و سبب تخلیه روانی در محیط خواهد شد. تصور کنید، پس از یک روز پر مشغله به محیط منزل خود بازگردید و با سادگی و زیبایی این محیط رو به رو شوید.

مرتب بودن، نظم و ترتیب و ویژگی هایی نظیر آن، محیط منزل شما را به زیبایی می آراید. استفاده از بافت های طبیعی و نور مناسب در این محیط ها نیز حال و هوای شما را در زندگی ماشینی امروزی دگرگون می کند.

جمع بندی

دکوراسیون مینیمال در دنیای امروز به میزان قابل توجهی مورد توجه قرار گرفته است و همه اقشار جامعه در کشور ما از آن استقبال می کنند. سبک دکوراسیون مینیمال ایده های خلاقانه بسیاری را پیش روی مشتریان قرار می دهد که با استفاده از آن ها در نهایت سادگی و زیبایی محیط را دیزاین خواهید کرد.

هر یک از وسایل به کار رفته در این سبک ها نیز با طراحی ساده و شیک در اختیار مشتریان قرار می گیرند. این سبک سبب کاهش هزینه ها و بودجه مورد نیاز مردم برای خرید وسایل می شود.

صندلی اداری نیلپر

صندلی اداری ایتوک

صندلی اداری گلدسیت