همه رستوران‌ها با هر سایز و بودجه‌ای، به‌جز آن‌هایی که فقط خدمات بیرون‌بر ارائه می‌کنند، باید روی خرید میز و صندلی رستوران مناسب سرمایه‌گذاری کنند. میز و صندلی رستوران بر ظاهر، راحتی و آمادگی پذیرایی کسب و کار شما تأثیر می‌گذارد و یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید در نظر بگیرید.

 در این نوشته قصد داریم نکته‌هایی را درباره خرید انواع میز و صندلی رستوران به شما یادآوری کنیم.

انواع صندلی و مبل رستورانی

وقتی می‌خواهید درباره نوع صندلی رستوران خود تصمیم بگیرید، در ابتدا باید ایده‌ای از طرح رستوران در ذهن داشته باشید. این که بخواهید غذا و نوشیدنی را پشت بار سرو کنند یا در جایگاه ویژه یا میز استاندارد، هر کدام نیاز به صندلی یا مبل خاص خود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

صندلی بار: این نوع صندلی‌ها در انواع فریم‌های چوبی و فلزی و در رنگ‌های مختلف برای هماهنگ‌ شدن با دکور رستوران شما وجود دارد. این صندلی‌ها می‌تواند فقط نشیمن‌گاه یا همراه با پشتی باشد. بیشتر صندلی‌های بار از جنس چوب یا فلزند که تمیز کردن آن‌ها راحت است.

بعضی از آن‌ها هم از جنس‌هایی مثل کنف است که هرچند با دکور شما هماهنگ باشد، تمیزکردنش خیلی راحت نیست.

صندلی معمولی رستوران:

این صندلی‌ها از جنس چوب و پلاستیک‌اند و معمولاً به راحتی تمیز می‌شوند. بسیاری از رستوران‌های بزرگ عموماً صندلی‌های ساده با امکان جمع و انبار کردن را ترجیح می‌دهند تا بتوانند در مواقعی که از آن‌ها استفاده نمی‌شود، جمعشان کنند.

نیمکت:

نیمکت‌ها در رستوران‌هایی معمول‌اند که فضای بزرگی دارند و عموماً در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی بسته به انتخاب شما وجود دارند. این نیمکت‌ها را می‌توانید پشت به پشت هم کنار دیوار بگذارید یا در کنار آن‌ها صندلی‌های معمولی را نیز جای دهید.

صندلی اداری نیلپر

مبلمان اداری نیلپر

میز اداری نیلپر

میز رستوران

میزهای رستوران به صورت کلی و به صورت پایه و رویه جدا در بازار موجود است. میزهای جداشونده این انتخاب را به شما می‌دهند که در صورت خراب‌ شدن هر بخش، فقط آن را عوض کنید و نیاز به تعویض کل میز نداشته باشید.

رویه میزها به صورت دایره، مربع و مستطیل در سایزهای مختلف و از جنس‌های متنوع شامل چوب و لمینت و گرانیت وجود دارد و پایه میزها هم با ستون‌های دایره‌ای و مربعی موجود است.

میز و صندلی رستوران مخصوص حیاط

هر میز و صندلی رستوران اگر بخواهد در فضای باز استفاده شود باید مقاوم و ضدآب باشد تا آسیب نبیند. میزهای مخصوص فضای باز از جنس لمینت، فلز و سنگ هستند که اجازه می‌دهند قطرات باران یا مایعات ریخته ‌شده روی آن به راحتی پاک شوند.

صندلی‌های مخصوص فضای باز هم در انواع مختلف در بازار موجود است. این صندلی‌ها از جنس فلز، حصیر، پلاستیک و چوب موجود هستند و معمولاً امکان تا شدن دارند تا بتوان آن‌ها را در فصل زمستان جمع و انبار کرد.

در عین حال اگر تمایل داشته باشید بخش فضای باز رستوران خود را در همه فصل‌های سال فعال نگه دارید، گرم‌کننده‌های مخصوص فضای باز وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

همچنین نیمکت‌های مخصوص فضای باز وجود دارد که معمولاً برای این طراحی می‌شوند که مشتری‌ها در دقایقی که منتظرند میزشان مشخص یا خالی شود، بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. این نیمکت‌ها عموماً از جنس فلز یا فلز مشبک هستند.

صندلی اداری نیلپر

مبلمان اداری نیلپر

میز اداری نیلپر