دکوراسیون آشپزخانه 2023 همچون سالهای قبل با تغییراتی در رنگ و جنس وسایل و نحوه چیدمان مواجه بوده و شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی پیشنهادات متفاوتی ارائه داده اند. با توجه به اینکه آشپزخانه قلب منزل است، به همین دلیل اغلب افراد ترجیح می دهند آن را محیطی بروز و جذاب طراحی کنند. اگر شما نیز چنین دیدگاهی دارید در ادامه با ما همراه باشید. زیباترین و جذاب ترین ترندهای دکوراسیون آشپزخانه 2023 از دیدگاه کمپانی های مختلف را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

رنگ های گرم در دکوراسیون آشپزخانه 2023

در حالی که رنگ سفید همچنان در سال 2023 انتخاب محبوب برای دکوراسیون آشپزخانه خواهد بود، می توان انتظار داشت که در سال جدید آشپزخانه ها کمی رنگارنگ تر شوند. به طور خاص، صاحبان خانه‌ها از رنگ‌های گرم‌تر و پررنگ‌تر استقبال می‌کنند و به سرعت سبک مونوکوم و تک رنگ، سبک اسکاندیناوی یا آشپزخانه‌های به سبک خانه‌های کشاورزی سفید و خاکستری از بین خواهد رفت.

فالون در مورد استفاده از رنگ بیشتر در آشپزخانه می گوید که در سال 2023 رنگ های ارگانیک و اشباع زیادی را در همه قسمت های آشپزخانه بزرگ می بینید. انتظار داشته باشید که کابینت های تمام سفید حذف شده و رنگ های چوبی گرم و طبیعی جای آنها را بگیرد. اگر همچنان تمایلی به استفاده از رنگ سفید باشد باید از رنگ های گرم مایل به سفید و کرم یا خاکستری در کنار آن استفاده کرد.

هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه 2023 رویایی خود، مهم است که ویژگی های جاودانه را با رنگ ها، الگوها و بافت های بازیگوش و جذاب که شخصیت و زیبایی طراحی شما را منعکس می کنند، متعادل کنید. ممکن است نخواهید هر سال آشپزخانه خود را بازسازی کنید، اما این بدان معنا نیست که راه های خلاقانه ای برای حفظ تازگی و مدرن بودن فضای آشپزخانه شما وجود ندارد.
همه چیز را از رنگ کابینت و ایده های نورپردازی آشپزخانه گرفته تا سبک های طراحی مورد علاقه خود را امتحان کنید تا همگام با 2023 یک آشپزخانه جدید، گرم و صمیمی داشته باشید. بازسازی برای رسیدن به آشپزخانه ای که همگام با ترند سال 2023 است شاید کار دشواری باشد، اما در حد جایگزین کردن رنگ ها کار سختی نخواهد بود. با هزینه های اندک نیز می توان این کار را انجام داد و از فضای جدید و گرم به وجود آمده لذت برد. استفاده از رنگ هایی مانند سبز_آبی، ارغوانی تیره، خزه اسپانیایی و تمام رنگ های دکوراسیون 2023 را می توان برای آشپزخانه استفاده کرد و این کاملا بستگی به سلیقه و اولویت های شما دارد.

عناصر طبیعی در دکوراسیون آشپزخانه 2023

در چند سال گذشته همه چیز در مورد آوردن طبیعت به خانه بوده است و انتظار نمی رود این امر در سال 2023 متوقف شود. عناصر ارگانیک به شکل سنگ های طبیعی، مواد ارگانیک و سازگار با محیط زیست و چوب راه خود را به آشپزخانه ها ادامه خواهند داد. این متریال های طبیعی در ساخت قسمت هایی مانند کابینت و انباری مورد استفاده قرار خواهند گرفت. سیرا فالون، طراح اصلی در Rumor Designs می گوید استفاده از سنگ های طبیعی به عنوان رومیزی در دکوراسیون آشپزخانه 2023 رواج خواهد یافت و کابینت های چوب طبیعی نیز به وفور مشاهده خواهد شد.

استفاده از جزیره بزرگ

آشپزخانه قلب خانه است و بسیاری از افراد به جای یک اتاق خوری رسمی، جزایر آشپزخانه بزرگتر را برای اینکار انتخاب می کنند. هیلاری مت در مورد دکوراسیون آشپزخانه سال 2023 می گوید: «آشپزخانه‌های سنتی در حال تبدیل شدن به بخش‌های دیگر خانه هستند. در سال آینده، من پیش‌بینی می‌کنم که جزایر آشپزخانه‌های بزرگ‌تر و حتی دوتایی ادغام شوند تا فضاهای وسیع تری برای سرگرمی و تجمع در آشپزخانه در نظر بگیرند. این کار سبب صمیمیت بین افراد شده و اعضای خانواده مانند گذشته در آشپزخانه و یا نزدیک به آن برای میل کردن غذا دور هم جمع شوند.

آشپزخانه مشکی مات

مشکی بیش از یک رنگ پایه متضاد عمیق یا سایه برجسته است. با تنوع پوشش‌ها و متریال‌ها در تیره‌ترین رنگ، می‌توانید یک فضای داخلی چند لایه تنها با استفاده از رنگ مشکی ایجاد کنید. با این اوصاف، مشکی همچنان در برابر رنگ های متضاد بیشتر متمایز می شود. به طور مثال وقتی یک رنگ ذغالی و تیره با رنگ های چوبی مخلوط می شود، یک تصویر خنثی شاد ایجاد کرده که بسیار جذاب و منحصر به فرد می باشد. در دکوراسیون آشپزخانه 2023 رد پای اشپزخانه های مشکی و مات بسیار جذاب را براحتی می توان احساس کرد.

آشپزخانه سبز زیتونی

رنگ ملایم زیتونی جایگزینی لذت بخش برای دوستداران فضای داخلی خواهد بود که سبز خنثی تری را در خانه های خود ترجیح می دهند. این رنگ به عنوان یکی از رنگ‌های خاکی دکوراسیون آشپزخانه 2023، به طیف گرم‌تر متمایل است و در عین حال به خوبی با سفید یا سیاه جفت می‌شود. همانطور که گفته شد، یک ترکیب سرد با خاکستری یا ترکیب رنگارنگ با سفال می تواند فضایی فراموش نشدنی را ایجاد کند.

نورپردازی در آشپزخانه 2023

همه ترندهای آشپزخانه سال 2023 به سمت فضاهای روشن تر حرکت می کنند. بنابراین، طراحی یا ظاهر نهایی هر چه باشد، اتاق پر از نور خورشید خواهد بود. با این حال، به حداکثر رساندن نور برای مدتی یک روند محبوب در آشپزخانه بوده است. پنجره‌های بزرگ، رنگ‌های روشن و مواد بازتابنده مات در سال‌های آینده درخشش را بیشتر می‌کنند.

اگر قادر به بازسازی و ایجاد پنجره های جدید و بزرگ نیستید استفاده از نورپردازی می تواند شما را به این هدف و روشن کردن فضای آشپزخانه برساند. نورپردازی های اصولی در قسمت سقف و بالای میز و جزیره و استفاده از رنگ هایی که این نور را منعکس کرده و در عین حال گرم هستند بهترین ایده می باشد.

طراحی فضای ارگانیک در آشپزخانه های 2023

انتظار می رود شاهد افزایش در طراحی سبز ارگانیک و سازگار با محیط زیست در دکوراسیون آشپزخانه 2023 باشیم. پلاستیک تا حد امکان از آشپزخانه ها خارج شده و مواد طبیعی با منابع پایدار وارد آن شده است.

با آگاهی بیشتر از تأثیرات زیست محیطی این طراحی و پیش رفتن به سمت ارگانیک رو به افزایش خواهد رفت. طراحی سبز می تواند از داشتن گلدان های سفالی با گل های طبیعی شروع شده و به سمت حذف هر چه بیشتر وسایل پلاستیکی ادامه یابد. فلز و چوب بهترین جایگزین ها می باشند که در صورت فرسوده شدن به طور کامل بازیافت شده و به چرخه ی تولید به یا به طبیعت بر می گردند.

انباری های مخفی در آشپزخانه 2023

انبارهای مخفی و کاربردی در حال افزایش هستند و انتظار می‌رود در سال 2023 محبوب شوند. آنها می‌توانند به عنوان فضای ذخیره‌سازی اضافی برای غذا، یک فضای اختصاصی برای تهیه غذا، یک قهوه‌بار مخفی باشند. دیوید کالی، رئیس و مدیر عامل شرکت Dimension Inc.، یک شرکت طراحی، ساخت و بازسازی خانه مستقر در ویسکانسین، می‌گوید که انتظار دارد در آینده نزدیک انبارهای مخفی بیشتری را ببیند. «لوازم قابل تنظیم که کاملا شبیه کابینت هستند، روندی هستند که سالهاست سرعت بیشتری به دست آورده است. جدید ترین انبار آشپزخانه، انبار مخفی پیشخدمت است که در پشت یک صفحه کابینت یا درب کشویی “دیوار” پنهان شده است.”

قفسه بندی با شکل های غیرمعمول

آشپزخانه باید فضایی سرگرم کننده، جالب و فوق العاده باشد. گابریل آکرز می گوید: «من تصمیم گرفتم چیزی متفاوت و غیرمنتظره ایجاد کنم تا معماری خام و صنعتی را نرم کند. «معرفی منحنی‌ها برای آوردن گرما و لحظات شگفت‌انگیز به فضای زاویه‌دار بسیار مهم بود.» استفاده از منحنی ها حتی در فضاهای غیر از آشپزخانه نیز در 2023 بسیار مشاهده می شود.

خطوطی نرم و لطیف و منحنی های روح نواز که از خشونت زاویه ها به دور هستند. این منحنی ها را علاوه بر قفسه و کابینت ها می توان در میز، صندلی، جزیره و یا در پنجره ها ایجاد کرد. این حرکت رویکردی برای رفتن به سمت آرامش است.

مدل های جذاب دیگر دکوراسیون آشپزخانه 2023

مبلمان خانگی نیلپر

مبلمان خانگی پاپلی جیوانی