عناصر سازنده اتاق نشیمن چیزهایی هستند که خانه شما را به جایی برای راحتی، دورهم بودن و آسایش تبدیل می‌کنند. اتاق نشیمن جایی است که خاطرات بی‌شماری قرار است در آن شکل بگیرد و لحظات پرآرامشی به شما هدیه دهد. پس این خیلی عجیب نخواهد بود که ترکیب رنگ مبلمان، دیوار و اثاثیه آن برای شما اهمیت داشته باشد چون به طور مستقیم روی حال و احوال شما اثر می‌گذارد.

بسته به هویت خاص خانه شما، ترکیب رنگ مبلمان باید مکمل فضای خانه باشد. فضایی قدیمی و نوستالژیک یا مدرن؛ سبک خانه شما هر چه که باشد این پنج ترکیب رنگ مبلمان می‌توانند اولین انتخاب‌های شما در اتاق نشیمن یا بهترین ترکیب رنگ مبلمان باشند.

سبز، ترکیبی روح‌بخش

سبز رنگ هماهنگی و حیات است. سبز رنگ‌های طبیعت را به یاد می‌آورد و از بهترین ترکیب رنگ‌ها برای مبلمان اتاق نشیمن است.

اگر شما فضا یا انرژی کافی برای پرورش گیاهان خانگی ندارید، رنگ سبز دیوارها یا به کار بردن ترکیب رنگی سبز در مبلمان آن، روح زندگی که اتاق نشیمن شما به آن نیاز دارد را به آن می‌بخشد.  رنگ سبز، تازه و لطیف است. طیف رنگ‌های سبز بهترین پیشنهاد برای کسانی است که رنگ‌های بی‌روح را خسته‌کننده می‌دانند

مبلمان خانگی نیلپر

مبلمان خانگی پاپلی جیوانی

توسی؛ ترکیب رنگی جاودان و بدون زمان

ترکیب رنگی توسی در فضای خانه آن را بزرگ‌تر از چیزی که هست نشان می‌دهد. توسی یا خاکستری ترکیب رنگی آرام و زیبایی می‌سازند. آن‌ها همان‌قدر با دکوراسیون مدرن همراه هستند که با دکوراسیون کلاسیک و اصیل. کاربرد رنگ توسی در دیوارها یا مبلمان به شما اجازه می‌دهد که برای انتخاب رنگ وسایل دیگر انتخاب‌های زیادی داشته باشید.

توسی ترکیب رنگی خوبی برای همه اتاق‌های یک خانه است. به طور خاص این رنگ برای اتاق نشیمن بسیار رنگ مناسبی است. می‌توان گفت که طیف توسی محبوب‌ترین رنگ مبلمان و دکور داخلی اتاق نشیمن خانه‌هاست.

آبی، ترکیب رنگی آرام‌بخش

ترکیب رنگ آبی رنگ هوشمندانه‌ای برای فضایی نیست که قرار است آدم‌ها را دور هم جمع کند. ترکیب رنگی آبی در اتاق نشیمن فضا را آرام و یکنواخت می‌کند. آبی طیف گسترده‌ای دارد و با رنگ‌هایی مثل کرم و قهوه‌ای هم‌نشینی خیلی خوبی دارد.

اگر کف‌پوش اتاق نشیمن شما قهوه‌ای تیره یا چوب با هر طیف رنگی باشد، آبی انتخاب هماهنگی است. اتاق نشیمن با ترکیب رنگ مبلمان آبی تمیز و مرتب به نظر می‌رسد.

کرم، ترکیب رنگ مبلمان محبوب مینیمالیست‌ها

طیف رنگی بژ یا کرم بین طراحان داخلی به رنگی خنثی شناخته می‌شود. رنگ مکملی که زیبایی آن وابسته به رنگ‌های دیگری است که کنار آن استفاده می‌کنید.

ساختن ترکیب رنگ مبلمان با رنگ بژ یا کرم برای طراحان داخلی که به مینیمالیسم علاقه دارند پیشنهاد خوبی است.  اینکه در اتاق نشیمن از شیدهای مختلف رنگ سفید استفاده کنیم، در این سال‌ها بسیار محبوب بوده است.

ترکیب رنگی بژ در مبلمان و دکوراسیون داخلی ترکیبی است که مردم هیچ‌گاه از آن دست نمی‌کشند.

سیاه ترکیب رنگ مبلمان شما را خاص می‌کند

وقتی به ترکیب رنگ مبلمان اتاق نشیمن خود یا رنگ دیوارهای آن فکر می‌کنیم، کمتر پیش می‌آید که گزینه مشکی مطرح شود. درست همین دلیل است که این رنگ را ویژه می‌کند. به کار بردن رنگ مشکی در ترکیب رنگ مبلمان خانه، غافلگیرکننده و دراماتیک است. جزئیات در چنین فضایی بیشتر به چشم می‌آیند. مبل تیره در زمینه روشن دیوار یا برعکس، مبلمان سفید در زمینه سیاه دیوار، برجسته به نظر خواهد رسید.

اینکه تصمیم بگیرید از مبلمانی با ترکیب رنگی مشکی استفاده کنید به نوری هم که اتاق نشیمن شما دریافت می‌کند بستگی دارد. راه‌های بسیاری برای طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از ترکیب رنگی مشکی وجود دارد. ویژگی همه آن‌ها این است که دکوراسیون شما را بسیار خاص می‌کنند.

انتخاب یک ترکیب رنگی مناسب برای فضای اصلی خانه کار سختی نیست. همه چیز به این بستگی دارد که چه رنگ‌هایی با فضای شما همنشین است و کدام ترکیب رنگ مبلمان با ایده شما برای زندگی در خانه همراهی دارد.

فضایی آرام می‌خواهید یا پرجنب و جوش؟ کلاسیک یا مدرن؟ بگذارید ترکیب رنگ مبلمان پاسخ شما را بدهد.

مبلمان خانگی نیلپر

مبلمان خانگی پاپلی جیوانی